Energetické upíry

Energetický upír je človek, ktorý „vysaje“  (životnú) energiu druhých. Keď počujeme slovo upír, vidíme pred sebou bytosť s veľkými zubami,  s nepríčetným pohľadom, ale v skutočnosti energetický upír vyzerá úplne inak, než táto predstava. Koniec koncov veľmi rýchlo môžeme stretnúť takú osobu: stačí ak sa pozrieme do zrkadla. My všetci sme energetickými upírmi, ale v rôznej miere. Všetci potrebujeme, aby sme „ukradli“ trocha energie od iných ľudí, zvierat alebo rastlín. Čiže je to úplne normálny každodenný proces. V tom prípade, keď takéto nasávanie energie nikomu nevadí, podstate prebehne prirodzená výmena energií, nakoľko nasávajúci nie iba zoberie energiu toho druhého, ale mu aj dáva časť zo svojej. V normálnom prípade to prebehne tak, že ani nejde o výmenu informácií, ale o výmenu energií. Určite ste už zažili taký rozhovor, počas ktorého neboli vymenené žiadne informácie. Skutočným dôvodom takého rozhovoru bola „iba“ výmena energií. Určite ste už boli v  situácii, keď po rozhovore, ktorá trvala celú noc, ledva ste si pamätali, o čom ste sa vlastne rozprávali, a predsa ste mali veľmi príjemné pocity. Mohlo sa to stať aj naopak! Koniec koncov, keď pracujeme, tiež ide zo strany zamestnávateľa alebo štátu o schválenú formu energetického upírstva.  Na pracovisku väčšinou nevykonávame to, čo my sami potrebujeme, ale to, čo potrebujú od nás iný. Podľa môjho názoru práca nie je nič iné, než energetická prostitúcia.

„Ozajstný“ energetický upír je oveľa slabší než my, trápi ho nedostatok energie a dúfa, že energetické spojenie s nami vyrieši  jeho problém. Vo väčšine prípadov energetický upíri sú nešťastní. Okrem toho sú energeticky „postihnutí“ a keď náš postoj voči nim bude adekvátne tomu, tak hneď budeme vedieť, že v prípade  energetickej agresie z ich strany, ako sa neukázať naše rozhorčenie  ako zabrániť tomu, aby zobrali od nás , čo my samy potrebujeme.  Najlepšie je keď už zistíme agresiu, neprejaviť žiadne emócie. Keď sa nebudeme starať, proces bude úplne neškodný. Možno budeme cítiť prechodný hnev alebo slabosť. Nie agresia je nebezpečná, ale prejavená reakcia. V záujme úspešnej ochrany musíme sa naučiť: energetické upírstvo je normálne.  Ak u Vás je všetko v poriadku, energetický útok nespraví žiadne škody. Ak predsa, v tom prípade rýchlo treba niečo zmeniť, lebo bez agresie nie je ozajstná komunikácia, a podľa nášho názoru bez agresie ani ozajstná láska neexistuje .

Ak sa v žiadnom prípade si neželáte alebo neviete zmeniť, pritom sa chcete ochrániť pred útokmi, musíte sa naučiť včas sa vyhnúť pred nimi. Napr. ak niekto Vám povie o svojom smútku alebo sa sťažuje na svoj osud, trpezlivo si ho vypočujte.  Dotyčnému sa uľaví, keď vidí Vašu trpezlivosť. Nikdy sa neodovzdajte úplnému súcitu – problém nemáte riešiť Vy – a neskúste si seba predstaviť na jeho mieste! Nebuďte rezonátorom jeho energie nešťastia! Snažte sa iba prijať informácie, nedovoľte vyprovokovať precítenie nešťastia.  V dôsledku súcitu cez kanály (čakry)vznikne spojenie, sťažovateľ Vám pošle negatívne energie svojich problémov prípadne chorôb, a takto vyprázdnené miesto u seba  nahradí zdravou energiou, ktorú získal od Vás. Neprijímajte obsah „smetného koša“ iných, lebo ak to spravíte s úmyslom pomôcť, partner vyprázdnený kôš znovu naplní, stane sa to permanentným procesom. Vymyslite iný spôsob, ako pomáhať. Ak je možné, presvedčte toho druhého, aby on sám vysypal svoj kôš, a nenaplnil už žiadnym odpadom.